Data aktualizacji: 12 czerwca 2023

Jak nie stracić motywacji podczas nauki informatyki?

Dzisiejszy świat w dużej mierze opiera się na informatyce. Trudno znaleźć dziedzinę życia, w której nie są wykorzystywane nowoczesne technologie i języki programowania. Każda firma opiera się na pracy na komputerze, bazach danych, raportach, sieciach itp. Niemal wszystkie miejsca pracy wymagają od pracowników podstawowych kompetencji informatycznych. Dobra znajomość informatyki to również umiejętność logicznego myślenia, podejmowania samodzielnych decyzji, a to cechy, które zawsze są mile widziane.

nauka informatyki

Nauka informatyki to trudna dziedzina, jednak warto się jej podjąć.

Nauka informatyki - czy warto?

Informatyki uczą się już dzieci w najmłodszych klasach szkoły podstawowej, przedmiot jest również w programie szkoły średniej. Informatyka jest przedmiotem dodatkowym, który można wybrać na maturze. Matura z informatyki otwiera drogę na studia i umożliwia zdobycie ciekawego zawodu. Specjaliści IT poszukiwani są w każdej branży, ostatnie badania dowodzą, że zapotrzebowanie na informatyków i programistów będzie coraz większe. Informatyka wspiera inne dziedziny, umożliwia pracę w wielu zawodach i kierunkach. Naukę programowania warto zacząć od najmłodszych lat, ponieważ to daje większe szanse na zdobycie wymarzonego stanowiska w przyszłości. W szkole średniej warto wybrać dobry kurs, z doświadczoną kadrą, która sprawi, ze nauka będzie przyjemnością, a jednocześnie dobrym przygotowaniem do egzaminu.

Matura z informatyki - wymagania

Rozszerzona matura z informatyki to nie lada wyzwanie. Wystarczy jednak odpowiednia motywacja i nauka pod okiem dobrego korepetytora, by zdać ją na wysokim poziomie. Ważne, aby korepetycje prowadziły osoby, dla których informatyka i programowanie to nie tylko praca, ale również pasja. Dzięki temu matura z informatyki nie sprawi żadnych problemów. Kursy zdalne umożliwiają zdobycie wiedzy, która z powodzeniem pozwoli zdać egzamin, a potem dostać się na wybrany kierunek studiów. Na kursach omawiane są zagadnienia, występujące na egzaminie tzn. Excel i Access, funkcje rekurencyjne, pisanie algorytmów czy samodzielne programowanie. Kurs uczy skutecznego rozwiązywania problemów informatycznych i znajdywania optymalnych rozwiązań, a także umożliwia nabranie pewności siebie i wiary w swoje umiejętności.

nauka informatyki w domu

Nauka informatyki w domu to świetne rozwiązanie, zwłaszcza w obecnych czasach.

Czy warto zdawać maturę z informatyki?

W zawodzie informatyka liczy się kreatywność, elastyczność, gotowość na zmiany i nieustanna chęć poszerzania swojej wiedzy. Aby zapewnić sobie sukces w przyszłości, warto pomyśleć o tym już na etapie szkoły średniej. To czas, kiedy młodzi ludzi zaczynają szukać swojego miejsca w świecie, myślą nad swoją przyszłością. Matura z informatyki może być dużym ułatwianiem do dostania się na studia informatyczne, a w przyszłości do znalezienia ciekawej, dobrze płatnej pracy. Dobra znajomość informatyki daje ogromne perspektywy. Otwiera drzwi do kariery, umożliwia pracę w wielu branżach, a także założenie własnej firmy. Niestety, nauka informatyki w szkole nie zawsze wystarcza, aby dobrze poznać tę dziedzinę i nauczyć się podstaw programowania. Dla osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę oraz dobrze przygotować się do egzaminu dorosłości, polecane są korepetycje z informatyki. Dodatkowa nauka programowania pozwala zdobyć przewagę nad innymi kandydatami. Dzięki zdalnym korepetycjom z informatyki można poznać nowe aplikacje, programy, a to pozwoli dobrze zdać maturę z informatyki i bez problemu dostać się na studia informatyczne. Na korepetycjach rozwiązywane są zadania egzaminacyjne z poprzednich lat, dzięki czemu kursanci mogą zobaczyć, jak wygląda matura i jaki zakres materiału trzeba opanować. Dobre kursy informatyczne, oprócz znajomości zagadnień, powinny uczyć podchodzenia do zadań w sposób kreatywny, twórczy i nieszablonowy. W informatyce ważne jest samodzielne myślenie, podejmowanie ryzyka. Tego właśnie uczy zdalny kurs dla licealistów.

Korepetycje online - informatyka stanie się pasją

Informatyka nieustannie się rozwija. Aby być dobrym w tym fachu, należy wiedzieć dużo więcej, niż uczą w szkole. Poziom podstawowy w szkole pozwala tylko poznać podstawowe zagadnienia, a to za mało dla osób, które chcą wiązać swoją przyszłość z informatyką. Nauka informatyki jest ciekawa, ale wymaga ciągłego poszerzania swojej wiedzy. Nieustannie powstają nowe technologie, nowe programy, dlatego nie da się bazować na raz zdobytej wiedzy. Aby odnieść sukces w tej dziedzinie, nie można stanąć na laurach. Nauka nigdy się nie kończy, w okresie szkoły średniej warto korzystać z korepetycji z informatyki i nauki programowania, a w życiu dorosłym brać udział w szkoleniach, czytać prasę branżową. Korepetycje z informatyki to doskonała inwestycja w przyszłość, która gwarantuje dobry zawód oraz pomysł na życie. Ważne, aby nie stracić motywacji do nauki. Jak to zrobić? Jest kilka sposobów, które sprawią, ze nauka będzie przyjemnością. Warto pomyśleć, do czego przyda się znajomość programowania. Ciekawe perspektywy na przyszłość to świetny motywator.

 • Duże perspektywy zawodowe – informatycy mogą liczyć na interesującą pracę w wielu branżach oraz dobre warunki finansowe. Praca jest ciekawa, wymaga nieustanego rozwoju, dlatego nie ma w niej miejsca na nudę. Z dobrą znajomością informatyki i programowania znalezienie pracy, zarówno w kraju, jak i za granicą, nie będzie żadnym problemem.
 • Praca w komfortowych warunkach – tracąc motywację do nauki, należy pomyśleć o przyszłości. Stanowisko specjalisty IT gwarantuje pracę w komfortowych warunkach, często we własnym domu. Duże korporacje dbają o swoich najlepszych pracowników, oferują im szeroki zakres benefitów.
 • Ciekawe hobby – dobra znajomość informatyki pozwala na tworzenie ciekawych projektów, stron internetowych, nagrywania filmików, itp. To również sposób na pracę dorywczą, pozwalająca dorobić w czasie nauki w szkole średniej czy w trackie studiów.
 • Dobra znajomość nowych technologii - programowanie jest wszędzie, dlatego dobra znajomość tej dziedziny pozwala zrozumieć programy, które znajdują się niemal każdym urządzeniu. Znając podstawy programowania, można zabłysnąć wśród znajomych i rodziny.
 • Logiczne myślenie - nauka programowanie uczy logicznego myślenia, które potrzebne jest w wielu innych dziedzinach życia.

  Korepetycje z informatyki

  Nauka informatyki jest ważna dla rozwoju logicznego myślenia. Dodatkowo, stałe kształcenie się w tej dziedzinie zwiększa nasze szanse na rynku pracy!

Jak nie stracić motywacji do nauki informatyki?

Każdy uczeń może mieć gorszy dzień, dlatego trzeba pozwolić sobie na chwile słabości. To zupełnie normalne. Tutaj na pomoc może przyjść dobry korepetytor i nauka informatyki na kursach. Doświadczona kadra pomoże zrozumieć nowe pojęcia, a dzięki temu motywacja do dalszej nauki szybko powróci. Co jeszcze można zrobić, aby nauka nie była problemem?

 • Nauka programowania nie może odbywać się przez cały dzień. Nawet największy amator nowych technologii musi co jakiś czas odpocząć, w przeciwnym wypadku straci motywacje to tego, co robi. Warto wyjść na spacer, znaleźć jakieś hobby, które pozwoli oderwać myśli od programowania - szczególnie coś wymagające wysiłku fizycznego, jak sport czy sztuki walki. Dzięki naładowaniu baterii wiedza szybciej będzie wchodziła do głowy. Trzeba znaleźć równowagę między nauką informatyki, hobby i odpoczynkiem. Relaks pomoże wrócić do nauki z większą energią i nową motywacją.
 • Warto ustalić cel i nagrodę. Aby nauka była przyjemnością, warto podzielić ja na etapy. Poznanie jednego zaganianie powinno zakończyć się jakąś nagrodą, która zawsze motywuje. Oczywiście nie musi to być nic materialnego, wystarczy sama pochwała od nauczyciela prowadzącego naukę informatyki. Nagrodę można również dać sobie samemu. Może to być wyjście do kina, na lody czy obejrzenie ulubionego ego serialu. Swoje cele można spisać na kartce i w momencie spadku formy, spoglądać na nie. To spowoduje, że motywacja do nauki pojawi się dosłownie znikąd.
 • Dobrym motywatorem jest uczenie się w grupie. Nauka programowania i informatyki może odbywać się zdalnie, w kilkuosobowej grupie, a to sprawia, ze uczestnicy wzajemnie będą się motywować, wspierać, pomagać sobie nawzajem, a także razem rozstrzygać sporne kwestie.
 • Dla części osób lepszą formą nauki są indywidualne kursy z informatyki. Nauka sam na sam z korepetytorem wymaga skupienia, motywuje do nauki i pochwalenia się swoją wiedzą.
 • Aby poznać innych fanów programowania i informatyki, można dołączyć do grupy na Facebooku lub innym portalu społecznościowym. Dyskusje z innymi osobami o takich samych zainteresowaniach są nie tylko świetną formą nauki, ale również dobrym motywatorem. Można umawiać się na wspólne tworzenie kodów, projektowanie stron, a także dzielić się problemami. Grupa wsparcia będzie się wzajemnie motywować i zachęcać do nauki. Otoczenie się ludźmi o podobnych zainteresowaniach spowoduje zdrową rywalizację, a jednocześnie pozwoli na rozwijanie swoich pasji. Przebywanie wśród rówieśników to również okazja do żartów, wygłupów, a dobre nastawienie i luźna atmosfera zawsze pomaga w nauce.
 • Warto opracować strategię działania. Posiadanie planu zawsze pomaga osiągnąć cel. Należy ustalić rzeczy do zrealizowania i trzymać się ustaleń. Warto też mieć również plan B, czyli wyście awaryjne w razie niepowodzeń.
 • Trzeba myśleć o efekcie końcowym. Aby mieć motywacje do nauki programowania, należy mieć w głowie efekt końcowy. Na początku będzie to zdana matura z informatyki, potem praca w wymarzonym zawodzie.

  korepetycje z informatyki online

  Przy nauce informatyki warto opracować sobie plan działania. Kurs indywidualny, grupowy, a może nauka na własną rękę?

Jak widać, nauka informatyki i  programowania to wspaniała droga do rozwoju i ciekawe perspektywy na przyszłość.To bardzo ciekawa dziedzina, a dobra szkoła informatyki, oferująca korepetycje online sprawi, że nauką będzie przychodziła z łatwością, Korepetytorzy z dużym doświadczone zadbają o sprawne przekazywanie wiedzy, a także podsycą w uczestnikach ciekawość i chęć samodzielnej nauki i zgłębiania tajemnic programowania.

Jak oceniasz ten artykuł?

Przykro nam 🙁 , że ten wpis nie był dla Ciebie wystarczająco przydatny!

Będziemy wdzięczni jeżeli napiszesz co moglibyśmy poprawić.

Najnowsze wpisy

Wyszukiwanie Google - wyszukiwanie informacji w Internecie krok po kroku

Przeczytaj >>

Jak sprawdzić komputer przed maturą z informatyki?

Przeczytaj >>

Czy warto zapisać dziecko na programowanie dla przedszkolaków?

Przeczytaj >>

Pierwszy krok ku karierze, czyli jaką wiedzę potrzebuję, aby zacząć pracę w IT jako programista?

Przeczytaj >>

Czy można zostać programistą bez studiów informatycznych?

Przeczytaj >>

JESTEŚ AMBITNY?

Dołącz do nas jeszcze dziś i rozwijaj się w swojej ulubionej dziedzinie we współpracy z nauczycielami, którzy są autorami artykułów na naszym blogu!
POZNAJ OFERTĘ KUrSÓW
© Ambitni Szkoła Informatyki 011111100101(2) | jesteś niemal gotowy!
crossmenu